Zamknij komunikat |X|

Wykorzystujemy pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych, służą jedynie w celach: œwiadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane urządzeniu, którego używasz do oglądania tej strony. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej na ten temat >>

suplementy diety
Attibassi
Popularne: suplementy diety, aloes, odchudzanie, diety, dieta indywidualna, odrobaczanie, odrobaczanie ludzi, pasożyty, żurawina, zapalenie dróg moczowych, kuracja oczyszczająca


Kudzu
Preparat dla osób, które chcą uwolnić się od nałogu alkoholowego i nikotynowego.

Preparat zawiera sproszkowany korzeń rośliny kudzu (Pueraria Lobata) wzbogacony o ekstrakt z jej korzenia. Wpływa na pracę układu nerwowego osoby uzależnionej. Jest źródłem węglowodanów oraz składników mineralnych. Przyspiesza wydalanie trujących substancji z organizmu. Preparat Kudzu działa w sposób długofalowy.
Kudzu pomaga osobom uzależnionym uwolnić się od nałogu. Ma działanie odtruwające i stabilizujące ciśnienie krwi i pracę serca. Reguluje stan emocjo-nalny przez podniesienie poziomu serotoniny i dopaminy w mózgu. Wzmacnia system nerwowy i reguluje proces trawienia.


Kudzu
- już w pierwszym tygodniu stosowania zmniejsza potrzebę picia alkoholu
- wzmacnia system nerwowy (co jest szczególnie ważne w terapii)
- reguluje proces trawienia
- stabilizuje ciśnienie krwi i pracę serca
- wzmacnia organizm
- ma działanie odtruwające
- podnosi poziom naturalnych substancji w mózgu, m.in. serotoniny i dopaminy, które regulują stan     emocjonalny
Preparat Kudzu działa w sposób długofalowy. Pozytywne efekty jego stosowania można odczuć już bardzo szybko.


Spis treści:

Alkoholizm – choroba naszych czasów
Jak postępować przy podejrzeniu choroby u siebie lub osoby bliskiej?
Kapsułki i tabletki Kudzu – naturalna pomoc w walce o trzeźwość
Pochodzenie rośliny Kudzu
Współczesne zastosowania kapsułek i tabletek Kudzu
Komu pomoże Kudzu?
Badania naukowe dotyczące rośliny Kudzu
    - Kudzu stabilizuje system nerwowy alkoholika
    - Kudzu wspomaga leczenie nałogu
    - Izoflawony Kudzu przeciwko uzależnieniom
    - Osłabienie potrzeby spożywania alkoholu
    - Kudzu zamiast papierosów
    - Kudzu na dolegliwości wieku przejściowego
    - Działanie przeciwnowotworowe
Skład kapsułek i tabletek Kudzu
Dawkowanie
Przeciwwskazania i interakcje
Najczęściej zadawane pytania:
     - Jakie jest główne zastosowanie preparatu Kudzu?
    - Czy preparat Kudzu mogą stosować również kobiety?
    - Czy preparat Kudzu zapobiega uzależnieniu od alkoholu?
    - Czy preparat Kudzu nie ma właściwości tuczących?
Ważna informacja
Alkoholizm – choroba naszych czasów

Choroba alkoholowa jest jednym z poważniejszych zagrożeń występujących w społeczeństwie. Uzależnienie to może nawet doprowadzić do przedwczesnej śmierci. Koszty ponoszone przez nadużywanie alkoholu są ogromne – począwszy od wymiernych, materialnych po społeczne, których wartość trudno oszacować. Nadużywanie alkoholu jest przyczyną wielu niekorzystnych zjawisk: niemożności podjęcia pracy zawodowej i utrzymania odpowiedniego statusu społecznego, konfliktów z prawem, rozpadu rodziny, przemocy wobec współmałżonka i dzieci. Choroba alkoholowa jest także przyczyną fizycznego wyniszczenia organizmu i zaburzeń psychicznych, prowadzących nawet do samobójstwa.
Problem alkoholowy może dotknąć każdego. Chorują zarówno osoby w podeszłym wieku, jak i bardzo młode, osoby bez stałego zatrudnienia i wykonujący powszechnie szanowane zawody. Coraz częściej uzależniają się kobiety. Zagrożona jest młodzież, a nawet dzieci. Pogarszająca się sytuacja ekonomiczna społeczeństwa, osłabienie więzi rodzinnych, życie w długotrwałym stresie są czynnikami ułatwiającymi rozwój wszelkich uzależnień, także alkoholizmu.

<powrót>


Jak postępować przy podejrzeniu choroby u siebie lub osoby bliskiej?

Leczenie osoby uzależnionej od alkoholu powinno być prowadzone przez specjalistę. W procesie tym ogromną rolę odgrywają najbliżsi osoby uzależnionej i ich rozsądne wsparcie procesu leczenia. Rozstanie się z nałogiem u wielu uzależnionych ułatwiają środki farmakologiczne stosowane pod kontrolą lekarza. Istnieją również naturalne preparaty dostępne bez recepty, które osłabiają chęć picia alkoholu, odtruwają wyniszczony organizm i tym samym ułatwiają walkę z nałogiem. Takim preparatem jest właśnie Kudzu - naturalny i bezpieczny w stosowaniu środek wspomagający leczenie alkoholizmu.
Preparat Kudzu zawiera czynne biologicznie substancje pochodzące z korzenia dalekowschodniej rośliny kudzu. Roślina ta była od dawna używana we wschodniej Azji jako lekarstwo przeciwko uzależnieniu od alkoholu. Współczesne badania naukowe potwierdziły wartość kudzu jako preparatu wspomagającego leczenie choroby alkoholowej, głównie poprzez znaczące osłabienie potrzeby spożywania alkoholu, stabilizację życia emocjonalnego oraz regenerację i odtrucie organizmu.

<powrót>


Kapsułki i tabletki Kudzu – naturalna pomoc w walce o trzeźwość

Kapsułki i tabletki Kudzu zawierają sproszkowany korzeń rośliny kudzu wzbogacony dla podniesienia skuteczności o ekstrakt z korzenia tejże rośliny. Sproszkowany korzeń i ekstrakt z korzenia rośliny kudzu jest bogatym źródłem bioaktywnych izoflawonów. Substancje te – przede wszystkim genisteina, daidzeina, daidzyna i pueraryna aktywnie zmniejszają potrzebę picia alkoholu i wpływają korzystnie na pracę układu nerwowego osoby uzależnionej lub zagrożonej uzależnieniem. Tabletki i kapsułki Kudzu mają również wysoką wartość odżywczą. Są bogatym źródłem węglowodanów oraz składników mineralnych – przede wszystkim żelaza, wapnia i sodu. Regenerują zatruty i osłabiony organizm osoby uzależnionej od alkoholu oraz dostarczają potrzebnych każdemu człowiekowi substancji odżywczych.

<powrót>


Pochodzenie rośliny Kudzu

W 1876 roku do Stanów Zjednoczonych przybył statek z japońskimi ogrodnikami na pokładzie. Niedługo na wschodnim wybrzeżu w Filadelfii miała się odbyć wielka wystawa upamiętniająca stulecie powstania nowego państwa. Zaproszono delegacje z różnych krajów, by zaprezentowały swoją kulturę i zwyczaje. Japoński rząd zdecydował się na budowę ogrodu, wypełnionego orientalnymi roślinami. Ogrodnicy zabrali się wkrótce do pracy. Jednym z przewodnich motywów ekspozycji uczynili kudzu (Pueraria lobata) – pnącą roślinę o dużych liściach i cudownie pachnących kwiatach. Okazało się, że pomysł ten sprawdził się znakomicie. Pnącze kudzu urzekło Amerykanów do tego stopnia, że zaczęli sadzić je w swoich ogrodach. Ta dalekowschodnia roślina bardzo szybko zadomowiła się na południowo-wschodnich terenach USA - w Północnej i Południowej Karolinie, Alabamie oraz Georgii, gdzie miała idealne warunki do życia. Od tego czasu minęło ponad 100 lat, a kudzu z rośliny ozdobnej stało się nadzieją w walce o zdrowie dla wielu osób na całym świecie. Pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku amerykańscy uczeni zaczęli badać kudzu pod kątem medycznym. Zainteresowały ich starożytne, dalekowschodnie pisma, które mówiły o stosowaniu sproszkowanego korzenia tej rośliny w chorobie alkoholowej. Kilkanaście wieków temu również istniał problem alkoholizmu. Lekarze z tamtych czasów poszukiwali naturalnych preparatów, które mogłyby uratować ludzi dotkniętych nałogiem. Obserwowali oni, że codziennie przyjmowanie kudzu zmniejszało zapotrzebowanie na alkohol. Dzięki temu łatwiej było pokonać „silne pragnienie picia”. Dawne opisy kuracji podają, że korzeń kudzu wspomagał też regenerację wyniszczonego nałogiem organizmu. Wartość kudzu w leczeniu uzależnień potwierdziły przeprowadzone współcześnie badania naukowe.

<powrót>


Współczesne zastosowania kapsułek i tabletek Kudzu

Preparat Kudzu:

 • wspomaga kurację antyalkoholową oraz antynikotynową,
 • działa wspomagająco, ochronnie na osoby zagrożone uzależnieniem od alkoholu,
 • pomaga zmniejszyć zapotrzebowanie na alkohol.


Preparat Kudzu pomaga też zregenerować organizm:
 • wspomaga odtruwanie wewnętrznych organów, a w szczególności wątroby,
 • pomaga uregulować trawienie, łagodzi nadkwaśność żołądka oraz biegunki,
 • łagodzi bóle mięśni i głowy,
 • korzystnie oddziaływuje na układ krążenia i układ kostny,
 • wspomaga produkcję serotoniny i dopaminy, które wzmacniają układ nerwowy i pozytywnie
 • wpływają na życie emocjonalne,
 • ogólnie poprawia samopoczucie, dodaje sił.

Preparat Kudzu dzięki zawartości izoflawonów dostarcza organizmowi fitoestrogenów - substancji działających podobnie, chociaż słabiej od estrogenów - hormonów płciowych.

<powrót>


Komu pomoże Kudzu?

Kudzu powinny przyjmować wspomagająco osoby cierpiące na:

 • uzależnienie od alkoholu
 • uzależnienie od nikotyny
 • zatrucia wątroby różnego pochodzenia, wywołane przez alkohol, inne substancje toksyczne, niektóre leki, złe odżywianie
 • słabe krążenie, niedokrwienie kończyn, mózgu
 • problemy z trawieniem
 • nadpobudliwość lub apatię
 • dolegliwości okresu klimakterium

Preparat Kudzu działa w sposób długofalowy. Pierwsze pozytywne efekty jego stosowania można jednak odczuć bardzo szybko, już po 1 - 2 tygodniach.

<powrót>


Badania naukowe dotyczące rośliny Kudzu

- Kudzu stabilizuje system nerwowy alkoholika

W 1989 roku uczeni z Uniwersytetu w Północnej Karolinie opublikowali pierwszy raport na temat kudzu. Stwierdzał on, że korzeń tej rośliny stabilizuje system nerwowy. Późniejsze badania naukowców z tej uczelni, a szczególnie profesora Amira Rezvani i profesora Davida Overstreet`a potwierdziły, że kudzu pobudza w mózgu produkcję serotoniny i dopaminy. Hormony te oddziaływują na układ nerwowy, zapewniają prawidłowy przepływ informacji do mózgu oraz pomiędzy poszczególnymi jego częściami. Co więcej, serotonina pomaga uregulować życie emocjonalne. Już wcześniej zauważono, że niedobory tego hormonu mogą wywołać skrajne nastroje – od nadmiernej agresji i napadów furii do częstych załamań nerwowych i depresji. Według doktora Rezvani dzięki kudzuBadania naukowe dotyczące rośliny Kudzu serotonina i dopamina dłużej pozostają w układzie krążenia i wywołują naturalną stymulację systemu nagrody (system działający w mózgu, w powiązaniu z nim powstaje psychiczne uzależnienie od alkoholu). Ten proces pomaga stopniowo osłabić psychiczną potrzebę picia.

- Kudzu wspomaga leczenie nałogu

Na początku lat 90-tych na Uniwersytecie Harwardzkim w Bostonie oraz na wspomnianym już wyżej Uniwersytecie w Północnej Karolinie potwierdzono, że kudzu:


Badania te potwierdzili uczeni z Uniwersytetu Karolińskiego w Szwecji.

- Izoflawony Kudzu przeciwko uzależnieniom

W 1993 roku odkryto w korzeniu kudzu izoflawony, które przypuszczalnie odgrywają kluczową rolę w walce z uzależnieniami. Wśród nich wyróżniają się: daidzyna (glikozyd), daidzeina (aglikon), pueraryna, genistina (glikozyd) oraz genisteina (aglikon). Według przeprowadzonych badań substancje te z jednej strony mogą powodować zmniejszenie zapotrzebowania na alkohol, a z drugiej strony wspomagają odtruwanie organizmu z toksycznych substancji powstałych podczas metabolizmu alkoholu. Co więcej, kudzu jest bogate w żelazo i inne składniki mineralne (sód, wapń) oraz węglowodany (głównie skrobię) i zawiera więcej dających energię kalorii niż miód. Dlatego naukowcy wysnuli dwa wnioski. Pierwszy to możliwość zastosowania kudzu w zapobieganiu chorobie alkoholowej i jako preparatu wspomagającego wyjście z uzależnienia alkoholowego. Natomiast drugi wniosek jest taki, że kudzu można wykorzystać jako środek wspomagający leczenie alkoholików w ich problemach z zatrutą wątrobą, złym trawieniem, słabym krążeniem, bólami głowy, mięśni, nieprawidłowo działającym układem nerwowym, ogólnym osłabieniem i wyczerpaniem organizmu.

- Osłabienie potrzeby spożywania alkoholu

Amerykańskie czasopismo Alternative Medicine Review z sierpnia 2000 roku podało informację, że dr Scott Lukas z Filadelfii przeprowadził kurację 70 osób, cierpiących na uzależnienie alkoholowe. Podawał im korzeń kudzu. Okazało się, że w ciągu 1-2 tygodni od rozpoczęcia kuracji wszyscy oni poczuli, że zmniejszył się ich pociąg do alkoholu. Przy tym nie odczuwali żadnych efektów ubocznych stosowania preparatu. Warto dodać, że badania dr Lukasa wspierane były przez Amerykański Narodowy Instytut ds. Alkoholizmu.

- Kudzu zamiast papierosów

Według naukowców z Harvardu oraz z Hospital Bichat w Paryżu korzeń kudzu można również wykorzystać w kuracji osób uzależnionych od nikotyny. Uczeni ci tłumaczą, że nikotyna rozwija swoje działanie w organizmie poprzez tzw. receptory nikotynowe. Kiedy osoba uzależniona rzuca palenie, receptory te nagle staja się wolne i pojawia się niepokój, rozdrażnienie i inne niekorzystne objawy - nikotynowy głód. Naukowcy ci twierdzą, że substancje zawarte w kudzu (w szczególności izoflawony) od razu obsadzają wolne receptory, łagodzą reakcje odwykowe i przez to ułatwiają wyjście z nałogu.

- Kudzu na dolegliwości wieku przejściowego

Niektórzy naukowcy twierdzą, że daidzeina ma zbliżone działanie do ważnego hormonu - estrogenu. Niedobór estrogenu występuje u kobiet w okresie menopauzy. Wiąże się to z różnymi dolegliwościami, jak zawroty głowy, uderzenia gorąca, problemy skórne oraz zagrożenie chorobami serca i osteoporozą (ubytek masy kości). Japońscy naukowcy pod koniec lat 90-tych zauważyli, że kudzu może pomóc złagodzić niektóre z tych uciążliwych dolegliwości. Co więcej, w 2000 roku ukazała się praca doktorów E. Sugimoto i M. Yamaguchi opisująca pozytywny wpływ daidzeiny na komórki budujące kości.

- Działanie przeciwnowotworowe

W latach 90-tych zaczął działać wspólny program agencji amerykańskich takich jak: National Cancer Institute (Narodowy Instytut Raka), Division of Cancer Prevention and Control (Wydział Zapobiegania i Kontroli nad Rakiem) oraz Food and Drug Administration (Urząd ds.Żywności i Leków). Program ten inicjuje badania i zmierza do zarejestrowania nowych leków, które zapobiegałyby chorobie nowotworowej. Specjaliści z tych instytucji wyselekcjonowali i przygotowali do badań 32 naturalne specyfiki. Wśród nich znalazła się genisteina, jeden z izoflawonów, który zawarty jest w korzeniu kudzu. W środowiskach medycznych na całym świecie, jak również w Polsce mówi się, że genisteina może wspomagać ochronę organizmu przed nowotworem prostaty i sutka. Potwierdzili to naukowcy z Instytutu Farmaceutycznego w Warszawie - Grzegorz Grynkiewicz, Osman Achmatowicz i Wiesław Pucko, autorzy pracy: „Bioaktywny izoflawon genisteina – perspektywy zastosowań medycznych”. Oto kilka fragmentów z tej pracy:
Skład kapsułek i tabletek Kudzu


Preparat Kudzu firmy Laboratoria Natury zawiera sproszkowany korzeń kudzu wzbogacony o odpowiednią dawkę najwyższej jakości ekstraktu z korzenia kudzu. Ekstrakt ten pozyskiwany jest całkowicie naturalnymi metodami z korzeni dziko rosnącej rośliny kudzu. Dzięki temu zachowana jest w nim odpowiednia ilość wartościowych izoflawonów, a przede wszystkim daidzyny i daidzeiny. Sproszkowany korzeń kudzu w połączeniu z ekstraktem wzmacnia swoje działanie. Preparat Kudzu firmy Laboratoria Natury uzyskał pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia.

Jedna kapsułka Kudzu zawiera:
345 mg sproszkowanego korzenia kudzu
150 mg ekstraktu z korzenia kudzu
5 mg stearynianu magnezu
kapsułka z hydroksypropylometylocelulozy

Jedna tabletka Kudzu zawiera:
345 mg sproszkowanego korzenia kudzu
150 mg ekstraktu z korzenia kudzu
5 mg stearynianu magnezu
10 mg hydroksypropylometylocelulozy

Jedynie w Kudzu sprzedawanym przez Laboratoria Natury przeciętna zawartość aktywnych izoflawonów w 150 mg ekstraktu wynosi:
48,12 mg pueraryny,
14,70 mg daidzyny i daidzeiny,
2,04 mg genistiny i genisteiny.
Wartości te są gwarantowane przez Laboratoria Natury.
Kudzu stanowi też bogate źródło skrobi i składników mineralnych (żelazo, wapń, sód). 1 gram sproszkowanego korzenia kudzu zawiera więcej kalorii niż 1 gram miodu.
Przeprowadzone badania na zawartość składników, określających wartość odżywczą i energetyczną preparatu wykazują niżej podane wielkości:
Tłuszcz: 0,38 - 1,11 %
Białko: 2,57 – 6,0 %
Węglowodany: 81,12 – 91,46%
Wartość energetyczna: 1500,73 – 1574,15 kJ/100g
Wartość kaloryczna: 358,47 – 376,22 kcal/100g

Dawkowanie

Kudzu należy przyjmować regularnie, 1-2 kapsułki lub tabletki dziennie (w zależności od indywidualnego zapotrzebowania organizmu) przed jedzeniem lub podczas jedzenia. Kapsułki przyjmuje się w całości lub dodane do posiłku (po uprzednim otworzeniu i wysypaniu zawartości). Tabletki również można przyjmować w całości lub rozkruszone w razie potrzeby.

Przeciwwskazania i interakcje

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży oraz karmienia piersią. U kobiet z rozpoznanym nowotworem z obecnym receptorem estrogenowym (ER+) należy rozważyć zasadność stosowania preparatu kudzu ze względu na zawartość daidzeiny i daidzyny. Nie są znane interakcje Kudzu z przyjmowanymi lekami, alkoholem, preparatami witaminowymi i multimineralnymi. W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza. Osoby uczulone na kudzu nie powinny przyjmować preparatu.

Najczęściej zadawane pytania

- Jakie jest główne zastosowanie preparatu Kudzu?

Kapsułki i tabletki Kudzu są polecane najczęściej jako środek wspomagający leczenie choroby alkoholowej. Obniżają potrzebę picia alkoholu, odtruwają i regenerują wyniszczony nałogiem organizm oraz stabilizują życie emocjonalne osoby uzależnionej. Inne zastosowania preparatu Kudzu są opisane w niniejszej książeczce. Godna zauważenia jest możliwość zaprzestania nałogowego palenia papierosów przy pomocy Kudzu, które blokuje receptory nikotynowe w organizmie.

Ważna informacja

Preparat Kudzu uzyskał pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia.

Opis właściwości preparatu Kudzu zawarty w niniejszym opracowaniu ma charakter wyłącznie informacyjny. W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń. W żadnym wypadku kuracja preparatem Kudzu nie zastępuje kuracji zapisanej przez lekarza.

<powrót>


< ważne - nota prawna >

Wybierz suplement diety / substancję aktywną:

Nota prawna

Przypominamy, iż informacje zawarte na tej stronie posiadają tylko i wyłącznie charakter informacyjny. Wykorzystanie ich bez konsultacji z lekarzem może przynieść rezultaty odwrotne do zamierzonych. Przed użyciem koniecznie należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Portal suplementydiety.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z wykorzystania treści prezentowanych w serwisie. W myśl przepisów prawa substancje noszące miano suplementów diety nie mają charakteru leczniczego i nie są lekami.

W myśl definicji suplementy diety to dodatki stanowiące uzupełnienie codziennej diety. Pisząc inaczej, suplementy diety można nazwać składnikami żywności, których stosowanie przynosi wymierne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Ich używanie wzbogaca codzienną dietę, w której może brakować niektórych ważnych substancji, takich jak minerały czy witaminy.

Indywidualna dieta odchudzająca

Odchudzanie z gwarancją sukcesu!

szukaj Szukaj w serwisie:


Domena na sprzedaż lub wynajem

Kup teraz: 90 000 euro + VAT
Wynajem: 300 euro + VAT / miesiąc

Masz pytania? Ciekawą propozycję współpracy? Napisz: biuro@suplementydiety.pl

Polecamy:

Pasożyty

Czy wiesz jakie są objawy pasożytów? Czy nie obawiasz się, że możesz nieświadomie być zakażonym? Tasiemiec, lamblie, glista... Lista jest potencjalnie długa.
Pasożyty - objawy i profilatyka >>

Czy kawa może zaszkodzić?

Od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje na temat wpływu kawy na nasze zdrowie. Okazuje się, że kawa ma o wiele większy wpływ na nasz organizm, niż było to do tej pory uważane.
Aspekty zdrowotne kawy >>


modlitwa w drodzeNewsletter:

Zapisz się i wygrywaj nagrody!


Wśród osób, które subskrybują newsletter, co miesiąc losowane są kupony rabatowe ufundowane przez
naszych partnerów!

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin.

O nas | Reklama | Współpraca | Apteki z uśmiechem