Zamknij komunikat |X|

Wykorzystujemy pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych, służą jedynie w celach: œwiadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane urządzeniu, którego używasz do oglądania tej strony. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej na ten temat >>

suplementy diety
Attibassi
Popularne: suplementy diety, aloes, odchudzanie, diety, dieta indywidualna, odrobaczanie, odrobaczanie ludzi, pasożyty, żurawina, zapalenie dróg moczowych, kuracja oczyszczająca

Ekstrakt skrzypu polnego - Skrzyp Farm

Nie ma chyba kobiety, która nie stosowałaby kremów, balsamów czy odżywek. Dla poprawienia wyglądu włosów, dla zachowanie jędrnej skóry dla uzyskania wymarzonej, nieskazitelnej cery. To tylko jedna z metod i niestety nie najskuteczniejsza, bo przypominająca powierzchowne łatanie. Trzeba mieć świadomość, że nasz wygląd w głównej mierze uzależniony jest od ogólnego stanu organizmu. Zdrowe odżywianie, dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych zdecydowanie poprawiają kondycję również naszych włosów, paznokci i skóry. Dlatego dla poprawy również urody warto uzupełniać codzienną dietę w minerały trudno dostępne w „zwykłym” pożywieniu.

NOWOŚĆ – teraz w każdej tabletce więcej związków krzemowych!

piękna skóra i włosy
Poprawia kondycję włosów, paznokci i skóry. Polecany szczególnie tym Paniom, które często stosują osłabiające włosy zabiegi fryzjerskie. Ekstrakt skrzypu polnego doceniają również Panie dbające o wygląd cery.
Ekstrakt skrzypu polnego Forte wzbogacony jest dodatkiem bioperiny, która wpływając na zwiększenie bioprzyswajalnośći składników aktywnych potęguje moc działania preparatu. Bioperina jest jedyną formą piperiny o potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwie, jej właściwości sprawdzone zostały w badaniach klinicznych a metoda pozyskiwania zastrzeżona patentem.

Substancje czynne
najważniejszymi związkami czynnymi skrzypu polnego są sole mineralne, a głównie krzemionka. Jej stosunkowo dobra rozpuszczalność umożliwia przenikanie krzemu do krwiobiegu i pozwala na jego udział w różnych procesach np. zabliźnianiu się ran po operacjach i zranieniach, przy zwapnieniu ognisk gruźliczych w płucach (co tłumaczy wykorzystywanie skrzypu polnego w tradycyjnym - ludowym leczeniu gruźlicy). Krzem jest również ważnym składnikiem kości i moczu. W moczu pełni rolę koloidu ochronnego - przeciwdziała krystalizacji składników mineralnych w przewodach moczowych (profilaktyka kamicy).
Niepodważalne jest też oddziaływanie krzemionki na stan błon śluzowych i naczyń krwionośnych (a zwłaszcza kapilarnych). Krzem przeciwdziała nadmiernej łamliwości i przepuszczalności naczyń. Zapobiega uszkodzeniom, pęknięciom i drobnym wylewom podskórnym. Wykorzystywany jest w profilaktyce miażdżycy, pomaga zapobiegać występowaniu żylaków. Krzem ma również ogromny wpływ na prawidłową produkcję kolagenu - jednego ze składników budulcowych włosów, paznokci i skóry. Niedobory krzemu znacznie pogarszają kondycję, stan i wygląd skóry i włosów.
Suplementacja diety preparatami zasobnymi w krzem czy krzemionkę szczególnie zalecana jest osobom starszym (zwłaszcza w początkach miażdżycy, a także w stanach zapalnych dróg moczowych), gdyż z wiekiem ubywa tego składnika w organizmie. Użycie standaryzowanego wyciągu z ziela skrzypu polnego gwarantuje odpowiednią zawartość substancji czynnych (krzemionki), a tym samym skuteczność preparatu.

 • związki czynne: flawonoidy tj. ekwizetryna, izokwercytryna, galuteolina i apigenina (usuwają nadmiar moczanów, działają diuretycznie – moczopędnie, rozkurczowo na drogi moczowe i żółciowe, uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych, przeciwdziałają obrzękom, poprawiają pracę serca, usprawniają czynność wątroby, działają odtruwająco.
 • saponiny: ekwizetonina
 • kwasy organiczne: askorbowy, akonitowy,
 • fenolokwasy: kawowy, antywitamina B1, fitosterol oraz nieznaczne ilości zasad organicznych tj. 3-metoksypirydyna
 • alkaloidy: nikotyna, palustryna (2)

Wskazania terapeutyczne:
Bogaty w krzemionkę Skrzyp Farm zaleca się stosować w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci (wzmacnia łamliwe paznokcie). Krzemionka jest elementem wymaganym dla prawidłowego funkcjonowania enzymu prolyhydroxylazy biorącego udział w formowaniu kolagenu oraz odkładaniu się go w innych tkankach. Kolagen, jeden z elementów tkanki łącznej włóknistej odpowiada za sprężystość skóry stanowiąc aż 70% jej suchej masy. Występuje wraz z elastyną (włóknami sprężystymi) w warstwie właściwej. Krzemionka stymuluje produkcję kolagenu, który wpływa na poprawę kondycji i wyglądu skóry. Dzięki temu skóra wygląda młodziej - staje się bardziej jędrna i napięta. Odpowiedni poziom związków krzemu zapewnia skórze elastyczność i sprężystość, wpływa korzystnie na stan naczyń krwionośnych i ułatwia odnowę tkanki łącznej.

Inne wskazania:

 • pomocniczo w przyspieszeniu gojenia większych uszkodzeń skóry np. po oparzeniach. Krzemionka jako element wymagany do prawidłowego funkcjonowania enzymów biorących udział w syntezie kolagenu ma istotny wpływ na jego formowanie oraz kondycję tkanki łącznej, której kolagen jest elementem składowym.
 • gościec i skaza moczanowej. Gościec - to chroniczny stan zapalny, który ogarnia cały organizm, szczególnie zaś poraża osłonki stawów. Dna (skaza moczanowa, podagra, artretyzm) wytwarzanie nadmiaru kwasu moczowego oraz upośledzenie wydalania tego kwasu przez nerki. Nadmiar kwasu odkłada się w postaci kryształków w stawach i tkankach okołostawowych. Charakterystyczne objawy choroby to: zaczerwienienie, obrzęk, rozgrzanie zajętego stawu i gwałtowne bóle w czasie napadów dny. Często zajętym stawem jest staw śródstopo-paliczkowy dużego palca u nogi preparaty z ziela skrzypu dzięki obecności flawonoidów zwiększają objętość wydalanego moczu i usuwają nadmiar moczanów (kryształy kwasu moczowego).
 • stosowany w mało nasilonych schorzeniach dróg moczowych
 • obniżonym przesączaniu w kłębkach nerkowych
 • początkach kamicy moczowej
 • w miażdżycy
 • w zwiększonej przepuszczalności i zmniejszonej elastyczności naczyń włosowatych. Związki krzemu regulują przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, hamują odkładanie się w nich tłuszczów.

Krzemionka
w błonach śluzowych i w naczyniach krwionośnych, a zwłaszcza kapilarnych, pełni rolę strażnika przeciwdziałającego nadmiernej łamliwości i ich przepuszczalności (uszkodzenia, pęknięcia włosowatych naczyń w miażdżycy). Dodatkowo flawonoidy obecne w skrzypie przeciwdziałają obrzękom, poprawiają pracę serca.

Przykłady kuracji:
Preparat przyjmuje się doustnie. Dzienne dawkowanie: 1-2 tabletki przed posiłkiem popijając szklanką wody.

Uwagi:
Preparaty ze skrzyp polnego przyjmowane w zalecanych dawkach uważane są za produkt bezpieczny. Nie polecane dla kobiet w ciąży oraz podczas karmienia.

DAWKOWANIE
1-2 tabletki dziennie przed posiłkiem popijając szklanką wody. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

PRZECHOWYWANIE:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed wilgocią i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

< ważne - nota prawna >

Wybierz suplement diety / substancję aktywną:

Nota prawna

Przypominamy, iż informacje zawarte na tej stronie posiadają tylko i wyłącznie charakter informacyjny. Wykorzystanie ich bez konsultacji z lekarzem może przynieść rezultaty odwrotne do zamierzonych. Przed użyciem koniecznie należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Portal suplementydiety.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z wykorzystania treści prezentowanych w serwisie. W myśl przepisów prawa substancje noszące miano suplementów diety nie mają charakteru leczniczego i nie są lekami.

W myśl definicji suplementy diety to dodatki stanowiące uzupełnienie codziennej diety. Pisząc inaczej, suplementy diety można nazwać składnikami żywności, których stosowanie przynosi wymierne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Ich używanie wzbogaca codzienną dietę, w której może brakować niektórych ważnych substancji, takich jak minerały czy witaminy.

Indywidualna dieta odchudzająca

Odchudzanie z gwarancją sukcesu!

szukaj Szukaj w serwisie:


Domena na sprzedaż lub wynajem

Kup teraz: 90 000 euro + VAT
Wynajem: 300 euro + VAT / miesiąc

Masz pytania? Ciekawą propozycję współpracy? Napisz: biuro@suplementydiety.pl

Polecamy:

Pasożyty

Czy wiesz jakie są objawy pasożytów? Czy nie obawiasz się, że możesz nieświadomie być zakażonym? Tasiemiec, lamblie, glista... Lista jest potencjalnie długa.
Pasożyty - objawy i profilatyka >>

Czy kawa może zaszkodzić?

Od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje na temat wpływu kawy na nasze zdrowie. Okazuje się, że kawa ma o wiele większy wpływ na nasz organizm, niż było to do tej pory uważane.
Aspekty zdrowotne kawy >>


modlitwa w drodzeNewsletter:

Zapisz się i wygrywaj nagrody!


Wśród osób, które subskrybują newsletter, co miesiąc losowane są kupony rabatowe ufundowane przez
naszych partnerów!

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin.

O nas | Reklama | Współpraca | Apteki z uśmiechem