Zamknij komunikat |X|

Wykorzystujemy pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych, służą jedynie w celach: œwiadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane urządzeniu, którego używasz do oglądania tej strony. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej na ten temat >>

suplementy diety
Attibassi
Popularne: suplementy diety, aloes, odchudzanie, diety, dieta indywidualna, odrobaczanie, odrobaczanie ludzi, pasożyty, żurawina, zapalenie dróg moczowych, kuracja oczyszczająca

Prostanill

Każdy wiek ma swoje zalety i wady. Uczono nas, że z upływającym czasem nie warto walczyć, że trzeba z godnością pogodzić się z przybywającymi latami i problemami z tym związanymi. Oczywiście czasu nie można zatrzymać, ale można zminimalizować niekorzystne, uprzykrzające zmiany jakie z sobą niesie. Starsi Panowie często odczuwają np. dyskomfort związany z problemami urologicznymi. Oczywiście jak na prawdziwych mężczyzn przystało rzadko się skarżą. Nawet przy rutynowych badaniach nie „chwalą” się lekarzowi zaburzeniami w oddawaniu moczu. Chociaż panowie już wiedzą co to prostata, to jednak większość nie dopuszcza do siebie myśli, że takie symptomy jak częste parcie na mocz czy uczucie nie opróżniania pęcherza, mogą być pierwszymi objawami łagodnego przerostu gruczołu krokowego. A szkoda, bo wczesne zapobieganie i profilaktyka mogą znacząco wyhamować jego rozrost i zaoszczędzić w późniejszych latach znacznie poważniejszych problemów. Warto skorzystać z dobrodziejstw naturalnych preparatów, które zmniejszają to ryzyko, łagodzą czy nawet eliminują uciążliwe symptomy.
Doceniając rolę kobiet w dbaniu o swoich mężczyzn, warto i wam drogie Panie zwrócić uwagę na możliwość uzupełnienia codziennej diety partnera. Jeśli zauważyłaś, że Twój Mężczyzna częściej odwiedza toaletę czy budzi się w nocy „na sikanie” (mimo, że nie pił piwa) zaaplikuj mu Prostanill 1000 FORTE. A nie będziecie się budzić z powodu wstawania do toalety. Są inne sposoby na wspólne spędzanie nocy.

Prostata
„Męski problem to nie jest wstydliwy problem, to żaden problem!”. Prostanill strong 1000 ułatwia oddawanie moczu i łagodzi uczucie parcia na pęcherz. Polecany większości Panów po 40 roku życia.
W celu najlepszego wykorzystania substancji aktywnych przez organizm, Prostanill 1000 Forte został dodatkowo wzbogacony o bioperinę, która zwiększa przyswajalność składników, zwielokrotniając tym samym siłę oddziaływania preparatu. Zwiększające bioprzyswajalność właściwości bioperiny potwierdzone są badaniami klinicznymi, metoda jej pozyskiwania została opatentowana, bioperina jest jedyna formą piperiny o gwarantowanej skuteczności i bezpieczeństwie.

Wskazania terapeutyczne
Przerost gruczołu krokowego – prostaty.

Zbyt wysoki poziom męskiego hormonu - testosteronu i dihydrotestosteronu (DHT) w organizmie odpowiedzialny jest za nadmierny rozrost tkanki gruczołu krokowego. Prostanill 1000 Forte to wyważone połączenie kilku substancji czynnych od lat wykorzystywanych w terapii i profilaktyce przerostu prostaty:
Wyciągi z palmy sabałowej polecane są w terapii początkowego stadium łagodnego przerostu prostaty w celu wyeliminowania lub złagodzenia jego symptomów (zaburzenia oddawania moczu np. słaby strumień moczu, parcie na pęcherz, częstomocz, objawy podrażnienia dolnych dróg moczowych, zaleganie moczu w pęcherzu moczowym, niedrożność przewodu moczowego), hamują również rozrost tkanek gruczołu. Mechanizm działania substancji czynnych palmy sabałowej głównie zaś fitosteroli i kwasów tłuszczowych polega na blokowaniu przemiany testosteronu w dihydrotestosteron (DHT – forma testosteronu aktywna względem prostaty), działaniu przeciwzapalnym oraz działaniu polegającym na zmianie wstecznej, czyli regresji przerostu (niedobór dihydrotestosteronu wpływa na zanik gruczolaka). Palma sabałowa zmniejszając absorpcję testosteronu i dihydrotestosteronu redukuje stany zapalne i obrzęki, co znacząco poprawia drożność przewodu moczowego i ułatwia oddawanie moczu.
Wyciągi z korzenia pokrzywy również znajdują zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości związanych przerostem prostaty i problemami z oddawaniem moczu. Silne moczopędne oddziaływanie korzenia pokrzywy wykorzystywane jest w leczeniu zakażeń bakteryjnych i stanów zapalnych dróg moczowych, które często towarzyszą problemom z gruczołem krokowym. Wyciągi z pokrzywy stosuje się również w przypadkach innych schorzeń urologicznych: w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych, zbyt skąpym oddawaniu moczu i pomocniczo w kamicy moczowej, skazie moczanowej, chorobie reumatycznej oraz niektórych schorzeniach skórnych.

Badania i opracowania naukowe
Wilt T, Ishani A, MacDonald R. Serenoa repens for benign prostatic hyperplasia. Cochrane Database Syst Rev 2002;3:CD001423. Testom poddano 3.139 mężczyzn w wieku od 40 do 88 lat cierpiących na przerost gruczołu prostaty - przeprowadzono analizę porównawczą badań z użyciem preparatów z palmy sabałowej, placebo i innych leków. Porównano rezultaty 21 badań klinicznych przeprowadzonych na przestrzeni 48 tygodni. Zgodnie z Międzynarodową Skalą Symptomów Chorób Prostaty (International Prostate Symptom Score IPSS) mężczyźni przejawiali umiarkowane symptomy określone w punktacji urologicznej przez 14,4 punktu na 35 możliwych (umiarkowane symptomy określa punktacja od 8 do 19). W 13 badaniach zauważono, że preparaty z palmy sabałowej znacznie poprawiły punktację odnośnie symptomów, jak również złagodziły symptomy u indywidualnych osób, bardziej niż placebo, zarówno pacjenci jak i lekarze byli zgodni co do tego stwierdzenia. W 12 badaniach, w których odnotowano objawy nocnego oddawania moczu, preparaty z palmy sabałowej złagodziły dany symptom o 25 % w porównaniu z placebo.

Randomizowana, podwójnie ślepa próba oceniająca stosowanie ekstraktów z palmy sabałowej i korzenia pokrzywy.
Badaniu klinicznemu poddano 44 mężczyzn z wyraźnymi objawami przerostu gruczołu prostaty. Testowanym mężczyznom podawano 320 mg ekstraktu z palmy sabałowej z ekstraktem z korzenia pokrzywy przez okres 6 miesięcy (Nutrilite® Saw Palmetto with Nettle Root, Nutrilite Division of Amway, Ada, MI). Przetestowano uczestników badania pod względem parametrów klinicznych takich jak International Prostate Symptom Score (IPSS), maksymalnego strumienia moczu, ilości zatrzymanego moczu, wielkości gruczołu prostaty, antygenu prostaty (PSA – prostatę specific antigen). W odróżnieniu od poprzednich badań w powyższym teście zastosowano ultradźwiękową biopsję prostaty, pozwalającą naukowcom ocenić zmiany w tkankach gruczołu badanych osób. Biopsję wykonano na początku badania oraz po 6 miesiącach terapii. Tak jak w poprzednich badaniach zastosowanie ekstraktu z palmy sabałowej obniżyło ogólny wynik (IPSS). Pomimo tego, że wynik (IPSS) obniżył się w obydwu grupach (grupie, której podawano ekstrakt Palmy sabałowej i pokrzywy oraz grupie placebo) wskaźnik strumienia moczu wzrósł wyraźnie w grupie z ekstraktem palmy sabałowej. W grupie placebo obniżył się. Nie odnotowano wpływu na poziom hormonów oraz inne parametry krwi. Ekstrakty palmy i pokrzywy zmniejszyły obrzęk nabłonka prostaty powodując skurczenie się tkanki nabłonka. Co więcej ekstrakty nie wpłynęły na poziom testosteronu i dihydrotestosteronu (co ważne gdyż konwencjonalna terapia z zastosowaniem farmaceutyków często wywołuje hormonalne efekty uboczne).

Uwagi:
Nie odnotowano przeciwwskazań przy przyjmowaniu preparatów z palmy sabałowej z wyjątkiem: chorób nowotworowych o podłożu hormonalnym. Przy zalecanej dawce dziennej efekty uboczne są rzadkie. Czasem mogą wystąpić zaburzenia żołądkowe. Interakcje z innymi lekami: wskazana konsultacja z lekarzem w przypadku zażywania leków hormonalnych. Nie polecane dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących. Brak danych dotyczących przedawkowania. Działania uboczne i interakcje pokrzywy zwyczajnej z innymi lekami nie są znane. Minimalne ryzyko reakcji alergicznych, rzadkie przypadki podrażnienia żołądka, niestrawności, biegunki.

DAWKOWANIE
2 tabletki dziennie przed posiłkiem popijając szklanką wody. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

PRZECHOWYWANIE:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed wilgocią i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

< ważne - nota prawna >

Wybierz suplement diety / substancję aktywną:

Nota prawna

Przypominamy, iż informacje zawarte na tej stronie posiadają tylko i wyłącznie charakter informacyjny. Wykorzystanie ich bez konsultacji z lekarzem może przynieść rezultaty odwrotne do zamierzonych. Przed użyciem koniecznie należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Portal suplementydiety.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z wykorzystania treści prezentowanych w serwisie. W myśl przepisów prawa substancje noszące miano suplementów diety nie mają charakteru leczniczego i nie są lekami.

W myśl definicji suplementy diety to dodatki stanowiące uzupełnienie codziennej diety. Pisząc inaczej, suplementy diety można nazwać składnikami żywności, których stosowanie przynosi wymierne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Ich używanie wzbogaca codzienną dietę, w której może brakować niektórych ważnych substancji, takich jak minerały czy witaminy.

Indywidualna dieta odchudzająca

Odchudzanie z gwarancją sukcesu!

szukaj Szukaj w serwisie:


Domena na sprzedaż lub wynajem

Kup teraz: 90 000 euro + VAT
Wynajem: 300 euro + VAT / miesiąc

Masz pytania? Ciekawą propozycję współpracy? Napisz: biuro@suplementydiety.pl

Polecamy:

Pasożyty

Czy wiesz jakie są objawy pasożytów? Czy nie obawiasz się, że możesz nieświadomie być zakażonym? Tasiemiec, lamblie, glista... Lista jest potencjalnie długa.
Pasożyty - objawy i profilatyka >>

Czy kawa może zaszkodzić?

Od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje na temat wpływu kawy na nasze zdrowie. Okazuje się, że kawa ma o wiele większy wpływ na nasz organizm, niż było to do tej pory uważane.
Aspekty zdrowotne kawy >>


modlitwa w drodzeNewsletter:

Zapisz się i wygrywaj nagrody!


Wśród osób, które subskrybują newsletter, co miesiąc losowane są kupony rabatowe ufundowane przez
naszych partnerów!

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin.

O nas | Reklama | Współpraca | Apteki z uśmiechem