Zamknij komunikat |X|

Wykorzystujemy pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych, służą jedynie w celach: œwiadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane urządzeniu, którego używasz do oglądania tej strony. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej na ten temat >>

suplementy diety
Attibassi
Popularne: suplementy diety, aloes, odchudzanie, diety, dieta indywidualna, odrobaczanie, odrobaczanie ludzi, pasożyty, żurawina, zapalenie dróg moczowych, kuracja oczyszczająca

Chrom

Niejednokrotnie wchodząc do modnych sieciowych sklepów odczuwasz złość i oburzenie? Chciałabyś zmniejszyć się o jeden – dwa numery, ale tyle razy próbowałaś, że nie masz już nadziei. Myślisz o kolejnym katowaniu się dietami z niechęcią. Próbowałaś już tyle razy. Nie lubisz być głodna. Każde twoje drakońskie wyrzeczenia kończą się napadami ogromnego apetytu. Poskromienie uciążliwego głodu i nieodpartej ochoty na słodycze ułatwi Ci Chrom. Jeśli jego zażywanie połączysz z lekką dietą i odrobiną ruchu to podczas letniego urlopu na pewno będziesz czuć się zwiewnie i powabnie.

Mniejsze łaknienie
Biologicznie aktywna postać chromu, wchodzi w skład czynnika tolerancji glukozy (GTF), ułatwia kontrolę poziomu cukru w organizmie i spalanie tłuszczów. Zmniejsza łaknienie a szczególnie apetyt na słodycze.

- Chrom reguluje poziom cukru we krwi (łagodzi objawy hipoglikemii)
- wspomaga działanie insuliny
- łagodzi objawy cukrzycy
- wspomaga odchudzanie

Jaka jest jednak rola chromu przy odchudzania?
Chrom przede wszystkim skutecznie łagodzi objawy hipoglikemii (spadku stężenia glukozy we krwi), którego objawem są np. napady wilczego apetytu. Niedocukrzenie (hipoglikemia) występuje zarówno u osób chorych na cukrzycę, jak również dotyka osoby stosujące niskowęglanowe diety czy przeprowadzające zbyt restrykcyjne głodówki. Regularne zażywanie chromu reguluje poziom cukru we krwi, dzięki czemu znikają napady niepohamowanego głodu i chęć podjadania między posiłkami. Znacząco spada łaknienie na słodycze (niektórych osób całkowicie zanika potrzeba jedzenia łakoci). Suplementacja diety chromem jest niezwykle istotna szczególnie przy współczesnym modelu żywienia, gdy większość pokarmów jest wysoko przetworzona, a więc uboga w ten pierwiastek. Dodatkowo obniżenie absorpcji (przyswajania) chromu z pożywienia powoduje dieta wysokotłuszczowa, produkty mleczne i zawarte w pożywieniu związki fosforowe (np. w coca-coli).
Chrom reguluje również gospodarkę węglowodanową organizmu, tak więc jego zażywanie w połączeniu z wysiłkiem fizycznym pomaga w spalaniu nagromadzonych „zapasów” tłuszczu. Warto pamiętać że:
- chrom jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju organizmu,
- poprzez pobudzanie aktywności komórek beta trzustki wpływa na produkcję insuliny, a przez to aktywnie uczestniczy w przemianach węglowodanów,
- chrom zwiększa magazynowanie glukozy w mięśniach wspomagając syntezę glikogenu,
- stymuluje przemiany energetyczne i syntezę kwasów tłuszczowych, pobudza transport aminokwasów do komórek, poprzez ograniczanie odkładania tłuszczów - przeciwdziała powstawaniu otyłości,
- reguluje poziom lipidów w krwi, wpływa na utrzymanie równowagi pomiędzy poziomem cholesterolu LDL i HDL, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych.

Chrom i kontrolowanie masy ciała. Badania naukowe.
W badaniu przeprowadzonym przez Health and Medical Research Foundation w San Antonio z Teksasu, naukowcy zbadali efekt działania chromu na skład ciała w przypadku 154 osób. Próbka została wybrana losowo, części osób było podawane placebo. Osoby biorące udział w badaniu otrzymywały dawki 200 i 400 mcg chromu dziennie przez 72 dni. Skład ciała był zmierzony przed i po całym okresie testu przy użyciu metody UDT. Pacjentom pozwolono stosować dowolną - normalną dietę, nie sugerowano im spadku wagi, nie udzielano również żadnych zaleceń co do ćwiczeń czy zmian trybu życia.
Badacze zaobserwowali, zarówno w grupie przyjmującej 200 mcg, jak i w grupie przyjmującej 400 mcg chromu, znaczące pozytywne zmiany w składzie ciała pacjentów. Osoby poddane badaniu, w porównaniu z osobami przyjmującymi placebo utraciły, część tkanki tłuszczowej! Osoby, które przyjmowały chrom odnotowały średnią utratę tkanki tłuszczowej na poziomie 1,5 kg. Zwiększyła się u nich natomiast ilość tkanki nietłuszczowej.
Suplementacja GTF ma szczególne znaczenie dla osób otyłych:
- ułatwia odchudzanie;
- ogranicza apetyt;
- normalizuje metabolizm;
- umożliwia trwałe utrzymanie efektów odchudzania;
- zapobiega powikłaniom otyłości i przekarmienia - miażdżycy i cukrzycy.

Suplementacja GTF u sportowców:
- sprzyja regeneracji mięśni i wspomaga ich rozwój;
- poprawia wytrzymałość i ogólne zdolności wysiłkowe;
- ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej;
- wzmaga efektywność erogeniczną bogatowęglowodanowej diety sportowej (zdolność do wykonywania wysiłku).

Chrom w cukrzycy.
Chrom wchodzi w skład GTF - czynnika tolerancji glukozy, pomaga insulinie transportować zawartą we krwi glukozę. Niedobory chromu powodują zaburzenie tego procesu, nadmiernie zostaje obciążona trzustka, która dla utrzymania właściwego poziomu cukru musi zwiększać produkcję insuliny. Niedobór insuliny spowodowany niewydolnością trzustki może prowadzić do rozwoju cukrzycy typu II. Bardzo dobrym "modelem klinicznym" do oceny wpływu różnych związków na organizm jest odżywianie pozajelitowe. W takich badaniach wykazano, że suplementacja chromu u pacjentów z cukrzycą odżywianych pozajelitowo powoduje złagodzenie objawów cukrzycy, w tym także neuropatii. Jednocześnie, obserwowano zmniejszenie zapotrzebowania na insulinę egzogenną.

Uwagi - przeciwwskazania i interakcje z innymi lekami:
- produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących,
- osoby przyjmujące leczące cukrzycę zobowiązane są skonsultować się z lekarzem przed zażywaniem preparatów zawierających chrom,
- mimo, iż górna granica ilości przyjmowanego chromu nie została ustalona, przyjmuje się jednak, że chrom jest bezpieczny w dawkach 50 do 200 mg na dzień.

DAWKOWANIE
1 tabletka dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

PRZECHOWYWANIE:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed wilgocią i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

< ważne - nota prawna >

Wybierz suplement diety / substancję aktywną:

Nota prawna

Przypominamy, iż informacje zawarte na tej stronie posiadają tylko i wyłącznie charakter informacyjny. Wykorzystanie ich bez konsultacji z lekarzem może przynieść rezultaty odwrotne do zamierzonych. Przed użyciem koniecznie należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Portal suplementydiety.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z wykorzystania treści prezentowanych w serwisie. W myśl przepisów prawa substancje noszące miano suplementów diety nie mają charakteru leczniczego i nie są lekami.

W myśl definicji suplementy diety to dodatki stanowiące uzupełnienie codziennej diety. Pisząc inaczej, suplementy diety można nazwać składnikami żywności, których stosowanie przynosi wymierne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Ich używanie wzbogaca codzienną dietę, w której może brakować niektórych ważnych substancji, takich jak minerały czy witaminy.

Indywidualna dieta odchudzająca

Odchudzanie z gwarancją sukcesu!

szukaj Szukaj w serwisie:


Domena na sprzedaż lub wynajem

Kup teraz: 90 000 euro + VAT
Wynajem: 300 euro + VAT / miesiąc

Masz pytania? Ciekawą propozycję współpracy? Napisz: biuro@suplementydiety.pl

Polecamy:

Pasożyty

Czy wiesz jakie są objawy pasożytów? Czy nie obawiasz się, że możesz nieświadomie być zakażonym? Tasiemiec, lamblie, glista... Lista jest potencjalnie długa.
Pasożyty - objawy i profilatyka >>

Czy kawa może zaszkodzić?

Od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje na temat wpływu kawy na nasze zdrowie. Okazuje się, że kawa ma o wiele większy wpływ na nasz organizm, niż było to do tej pory uważane.
Aspekty zdrowotne kawy >>


modlitwa w drodzeNewsletter:

Zapisz się i wygrywaj nagrody!


Wśród osób, które subskrybują newsletter, co miesiąc losowane są kupony rabatowe ufundowane przez
naszych partnerów!

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin.

O nas | Reklama | Współpraca | Apteki z uśmiechem