Zamknij komunikat |X|

Wykorzystujemy pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych, służą jedynie w celach: œwiadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane urządzeniu, którego używasz do oglądania tej strony. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej na ten temat >>

suplementy diety
Attibassi
Popularne: suplementy diety, aloes, odchudzanie, diety, dieta indywidualna, odrobaczanie, odrobaczanie ludzi, pasożyty, żurawina, zapalenie dróg moczowych, kuracja oczyszczająca

Super IQ (czyt. super aj kju)
Dla osób, pragnących zwiększyć możliwości swojego umysłu. Polecany uczącym się i pracującym w zawodach wymagających dużej sprawności umysłowej, szczególnie w czasie wzmożonego wysiłku intelektualnego.

Naturalny i bezpieczny środek usprawniający pracę komórek mózgu, pochodzący z indyjskiej rośliny brahmi. Poprawia efektywność transmisji sygnałów nerwowych i stymuluje swobodny przepływ krwi do mózgu. Jest przeciwutleniaczem – zapobiega procesom starzenia się komórek mózgowych i układu nerwowego. Tabletki Super IQ poprawiają zdolność zapamiętywania i koncentrację, łagodzą stres związany z nauką, zwiększają jasność umysłu, poprawiają sprawność intelektualną.


Spis treści

WSPÓŁCZESNOŚĆ – EPOKA WIEDZY
WPŁYW SUPER IQ NA PRACĘ MÓZGU
PAMIĘĆ, KONCENTRACJA I ZDOLNOŚCI UCZENIA SIĘ
TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ
SUPER IQ – NATURALNY I BEZPIECZNY STYMULATOR PAMIĘCI
DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ PREPARAT SUPER IQ
SKŁAD PREPARATU SUPER IQ
DAWKOWANIE
Ważne informacje
Współczesność – epoka wiedzy

XXI wiek jest wiekiem ludzi wykształconych, mogących przez całe życie nabywać nowe umiejętności, zdolnych do zmiany zawodu, miejsca zamieszkania, do zaakceptowania się w nowych warunkach życia. Bezwzględna sprawność fizyczna nie jest już tak istotna, jak sprawność mentalna. Jednocześnie pogarszają się warunki życia, coraz częściej towarzyszy nam długotrwały stres i chaos informacyjny. Aby dofunkcjonować w takim środowisku, musimy maksymalnie wykorzystać nasze możliwości umysłowe.
Idealnym rozwiązaniem dla współczesnego człowieka są preparaty wspomagające w bezpieczny sposób pracę mózgu i możliwe do stosowaniaprzez całe dorosłe życie. Coraz częściej źródłem łagodnych, ale skutecznych stymulantów ludzkiego organizmu stają się rosliny. Pozyskane z nich naturalne preparaty działają w sposób długofalowy i wymagają systematycznego stosowania, lecz jednocześnie nie wykazują skutków ubocznych.
W ciągu ostatnich lat kilkudziesięciu lat naukowcy zidentyfikowali grupę naturalnych produktów, które mogą być potencjalnie pomocne w zachowaniu sprawności umysłowej. Większość badań dotyczyła roślin używanych w starożytnych systemach medycznych do zapewnienia mózgowi zdrowia. Taką rośliną jest brahmi - Bacopa monnieri L., od lat stosowana do poprawienia sprawności umysłowej. Dostepny w polskich aptekach preparat Super IQ produkowany jest właśnie z rośliny brahmi.

<powrót>


Wpływ Super IQ na pracę mózgu

Ludzki mózg pozostaje do dzisiaj tajemnicą, nawet teraz, po latach badań biologicznych procesów leżących u podstaw jego specyficznego działania. Oprócz kontrolowania i koordynowania procesów życiowych życiowych organizmu mózg reguluje operacje wyższego poziomu, takie jak pamięć i poznawanie, czyli funkcje, które zapewniają nam zdolność myślenia, wnioskowania i działania. Zaobserwowano jednak, że te zdolności umysłowe często znacznie pogarszają się wraz ze starzeniem. Już w wieku pięćdziesięciu lat czynniki takie jak np. stres emocjonalny mogą przyspieszyć występowanie tych negatywnych efektów. Stopniowe pogarszanie się zdolności umysłowych może prowadzić do punktu, w którym osoba, często zdrowa fizycznie, nie jest w stanie wykonać nawet prostych codziennych zadań.

Po raz pierwszy oficjalnie działanie rośliny brahmi zostało określone w II połowie XX wieku przez Central Drug Institute w Indiach. Na podstawie przeprowadzonych badań odkryto, że brahmi zawiera dwa aktywne skladniki: bakozydy A i B. Bakozyd A stymuluje swobodny przepływ krwi tętniczej i zylnej, natomiast bakozyd B to proteina, która odżywia bezpośrednio komórki mózgu. Efekt neurobiologiczny wywołany przez te dwie molekuły wyraża się przez wzrost poziomu aktywnej kinazy, zwłaszcza w komórkach mózgowych związanych z długotrwałą pamięcią. Badania te pozwoliły potwierdzić niezwykłe właściwości produktu związane z łatwością zapamiętywania, poprawą pamięci i koncentracji.

Związki te poprawiają pamięć i zdolność uczenia się. Odpowiedzialne są za poprawę funkcji związanych z pamięcią i zdolnością do poprawianiaefektywności transmisji sygnałów nerwowych, czego skutkiem jest wzmacnianie pamięci i zdolności poznawczych.
Z farmakologicznego punktu widzenia zrozumiale jest, że Super IQ posiada niezwykłą kombinację składników. Działają one dobroczynnie w przypadku zaburzeń i niewydolności umysłowej. Są rółnież użyteczne we wspomaganiu leczenia chorób konwulsyjnych, takich jak padaczka.

Super IQ działa wzmacniająco na układ nerwowy, szczególnie na hipokamp w mózgu, pozwalając organizmowi odżywiać istniejące komórki nerwowe i wytwarzać nowe dużo szybciej. Zadziwiające działanie Super IQ polega na tym, że gdy pomaga kontrolować objawy depresji, to jednocześnie zwiększa zdolności mózgu do uczenia się i przechowywania informacji.

Preparaty z brahmi mają działąnie antyoksydacyjne. Neutralizują wolne rodniki, także w komórkach mózgowych i tym samym opóźniają procesy starzenia się. Brahmi ma również wysokie właściwości odżywcze. Jest bogatym źródłem wapnia, magnezu, żelaza i fosforu.

<powrót>


Pamięć, koncentracja i zdolność uczenia się

W trakcie uczenia się możemy przyswajać nowe informacje lub umiejętności. W procesie tym współpracują narządy zmysłów (wzrok, słuch, dotyk, węch, smak) oraz centralny uklad nerwowy.„Magazyn” wiedzy i umiejętności znajduje się w mózgu. Mózgowie ludzkie jest najbardziej zaawansowane ewolucyjnie i czynnościowo w świecie istot żywych. Pamięć i uczenie się są procesami zachodzącymi w wielu obszarach mózgu i wymagają współdziałania wielu struktur nerwowych. Na skomplikowaną pracę mózgu ogromny wpływ ma jego dobre zaopatrzenie wraz z krwią w tlen i substancje odżywcze.

Pamięć, koncentrację i umiejętność uczenia się można rozwijać przez całe życie. Zostało to udowodnione naukowo. Choć osoby bardzo młode zwykle uczą się najszybciej, to udowodniono, że z upływem czasu coraz większe znaczenie ma umiejętność koncentracji na przedmiocie nauki oraz odpowiednia do niej motywacja. Opracowano wiele technik sprzyjających szybkiemu przyswajaniu wiedzy. Bardzo ważną rolę w procesie uczenia się pełni motywacja – cel, który chcemy osiągnąć przy pomocy opanowania konkretnej wiedzy. Wiadomo również, że osoby wykonujące zawód wymagający wysokiej sprawności umysłu „trenują” pamięć przez całe życie i często nawet w bardzo zaawansowanym wieku nie ustępują niczym swoim młodszym kolegom.

Rodzaje pamięci:

Pamięć sensoryczna jest bezpośrednio związana z percepcją. Gdy czujemy przez kilka sekund dotyk ręki na naszym ciele, mimo że ręka została już zdjęta, to mamy do czynienia właśnie z tym rodzajem pamięci. Pamięć ta jest efektem występowania impulsów bioelektrycznych w obwodach nerwowych.

Pamięć krótkotrwała ma to samo podłoże, co pamięć sensoryczna, lecz trwa dłużej – zwykle do kilku minut. Czas ten można wydłużyć przez powtarzanie elementów do zapamiętania. Pojemność pamięci krótkotrwałej jest ograniczona. Techniki pamięciowe pozwalają na jak najszybsze, wydajne jej wykorzystanie poprzez łączenie poszczególnych elementów w większe jednostki. Przykładem są historyjki układane z wyrazów, które mamy zapamiętać.

Pamięć trwała ma charakter strukturalny, fizyczny i jest praktycznie nieograniczona. Choć nie wszystkie informacje zgromadzone w pamięci trwałej można przypomnieć sobie od razu, to wraz z upływem czasu stają się one coraz lepiej utrwalone. Zapisywaniu informacji w pamięci trwałej towarzyszy powstawanie nowych połączeń nerwowych - synaps oraz biosynteza białek. Informacje w pamięci trwałej uporządkowane są zgodnie z hierarchią czasu. Po wypadkach, którym towarzyszy utrata pamięci (amnezja), chorzy przypominają sobie najpierw wydarzenia najstarsze, w ostatniej kolejności - współczesne. Z kolei w przebiegu chorób degeneracyjnych wiążących się z utratą pamięci najpierw zanika zdolność zapamiętywania nowych zdarzeń, potem zapomnieniu ulegają wydarzenia najbliższe czasowo, a na końcu rzeczy utrwalone bardzo dawno.

<powrót>


Tradycja i nowoczesność

Brahmi jest wykorzystywane w medycynie ayurvedyjskiej już od 5000 lat. Słowo Ayurveda składa się z dwóch wyrazów - "ayur " i "veda". Ayur znaczy życie, veda - nauka, wiedza. W dokładnym tłumaczeniu słowo Ayurveda oznacza „naukę o życiu". Ayurveda to niezależny, starożytny system medycyny zajmujący się nie tylko leczeniem. Charakteryzuje się bardzo zindywidualizowanym podejściem do pacjenta, kładzie nacisk na przywrócenia wewnętrznej harmonii, jest sposobem życia.

Najwcześniejsze zapisane wzmianki o brahmi to ayurvedyjska rozprawa, Charaka Samita (100 n.e.), w której brahmi polecane jest w recepturach leków na szeroki zakres zaburzeń umysłowych włączając w to niepokój, zaburzenia procesów poznawczych i brak koncentracji. Według rozprawy Charaka, brahmi to efektywny środek wzmacniający aktywność mózgu, zwiększający zdolności do myślenia i wnioskowania. Sushruta Samhita (200 rok n.e.) przypisuje roślinie skuteczność w utrzymywaniu jakości intelektu i pamięci. Bhavprakasha Nighantu, powszechnie znana jako Indyjska Materia Medica (1500 rok n.e.), chwali roślinę jako środek wzmacniający umysł, skutecznie podtrzymujący wigor i intelekt. Aktualnie w Indiach brahmi uznawane jest za skuteczną roślinę w leczeniu chorób psychicznych i padaczki.

Nazwa brahmi pochodzi z sanskrytu, od słowa “brahma”, które oznacza “stwórca”. Według Ayurvedy mózg jest centrum aktywności twórczej. Z tego powodu każdy produkt, który poprawia tę zdolność mózgu, nazywany jest brahmi. Inne określenia tej rośliny pochodzące z sanskrytu to “bahuphene”, “atiphena” i “phenavati”. Słowo “phena” znaczy “pieniący się właściwie”, gdyż w zetknięciu z wodą saponiny występujące w brahmi powodują wytwarzanie stabilnej piany.

Tradycyjnie brahmi używane było w celu polepszenia pamięci i procesu uczenia się, podniesienia inteligencji, zredukowania depresji, zapewnienia długowieczności i zmniejszenia negatywnych efektów towarzyszących starości. W dawnych czasach przekaz wiedzy odbywał się drogą ustną, nauczyciel mówił a uczniowie słuchali. Brahmi stosowano dla zwiększenia skuteczności przyswajania wiedzy przekazywanej w ten sposób. Brahmi używano również w leczeniu problemów natury psychologicznej, behawioralnej i dla poprawy zdolności poznawczych.

Ayurveda wykorzystuje szerokie spektrum działania brahmi. Różne receptury wykorzystywane są w przypadkach: kataru, zaburzeń żołądkowo – jelitowych spowodowanych nadmiernym używaniem tytoniu, poronień nawykowych, padaczki. W pewnych częściach Indii, brahmi uważane jest za afrodyzjak. Na Sri Lance, pod nazwą Loonooweela, brahmi jest przypisywane na gorączkę. Na Filipinach jest stosowane jako środek moczopędny.

Brahmi stosowano w celu polepszenia procesów zapamiętywania u dzieci oraz jako środek pomocny w zasypianiu u dorosłych.

Brahmi ze względu na swe właściwości stymulacji mózgu wzbudziło wielkie zainteresowanie w II połowie II wieku. Spora liczba naukowców przeprowadziła badania nadzorowane przez CDRI (Centralny Indyjski Instytut Leków). Badania wykazały, że brahmi poprawia zdolność uczenia się i zdolność zapamiętywania oraz wzmacnia ich rezultaty. Jedno z badań wykazało, iż osobom zażywającym brahmi nauczenie się specyficznych zadań zajęło 6 dni, podczas gdy grupie kontrolnej, która nie zażywała brahmi, zajęło to 10 dni. Inne badania dowiodły, że brahmi ma kojący wpływ na stres. Z tego powodu preparat zaczyna być brany pod uwagę przy problemach z koncentracją u dzieci (zespół nadpobudliwości ruchowej i zaburzenia koncentracji uwagi – ADHD). Obszerne kliniczne badania jak dotąd nie wykazały żadnych niekorzystnych efektów działania brahmi.

<powrót>


SUPER IQ – NATURALNY I BEZPIECZNY STYMULATOR PAMIĘCI

Preparat Super IQ jest naturalnym suplementem diety polecanym szczególnie dla osób, które chcą zwiększyć możliwości swojego umysłu w zakresie uczenia się i zapamiętywania. Preparat Super IQ jest bezpieczny w stosowaniu i nie wykazuje skutków ubocznych. Otrzymał pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia. Super IQ jest również doskonałym środkiem odżywczym – zawiera makro- i mikroelementy pochodzenia roślinnego, posiada także właściwości odtruwające organizm. 1 tabletka 2 razy dziennie efektywnie wspomaga proces uczenia się, a także łagodzi stres związany z wytężoną pracą umysłową i przystępowaniem do ważnych egzaminów.

<powrót>


DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ PREPARAT SUPER IQ

Preparat Super IQ – sproszkowana roślina brahmi (Bacopa monnieri L.) ma wszechstronne działanie na ludzki organizm:
stymuluje komórki mózgowe, poprawiając zdolność koncentracji, uczenia się i zapamiętywania,
łagodzi stres związany z nauką i egzaminami, działa uspokajająco bez niekorzystnych skutków ubocznych – wycisza i jednocześnie zwiększa jasność umysłu,
wzmacnia system nerwowy i poprawia wydolność intelektualną,
ma działanie odżywcze, dostarcza cennych makro- i mikroelementów,
jest naturalnym antyoksydantem - neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za uszkodzenia komórek organizmu, tym samym zapobiega procesom przedwczesnego starzenia się, także komórek mózgowych, komórek układu nerwowego i krwionośnego,
wzmacnia ogólnie organizm i zapobiega zaburzeniom trawiennym.

<powrót>


SKŁAD PREPARATU SUPER IQ

W jednej tabletce znajduje się 360 mg sproszkowanych liści rośliny brahmi (Bacopa monnieri L.) Roślina brahmi (Bacopa monnieri L.) zawiera alkaloidy: brahminę i herpestynę oraz saponiny steroidowe i triterpenowe.

<powrót>


DAWKOWANIE

Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki Super IQ 2 razy dziennie. Najlepsze rezultaty można osiągnąć przy dłuższym (przynajmniej 1 miesiąc) stosowaniu. Z tego powodu przyjmowanie Super IQ warto rozpocząć, gdy planuje się wzmożony wysiłek umysłowy, na przykład podczas przygotowań do egzaminu maturalnego, sesji egzaminacyjnej, zdobywania certyfikatów i uprawnień zawodowych czy przed podjęciem nowej pracy.

<powrót>


Ważne informacje

Preparat Super IQ uzyskał pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia.Opis właściwości preparatu Super IQ zawarty w niniejszym opracowaniu ma charakter wyłącznie informacyjny. W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń. W żadnym wypadku kuracja preparatem Super IQ nie zastępuje leczenia prowadzonego przez lekarza medycyny.

<powrót>


< ważne - nota prawna >

Wybierz suplement diety / substancję aktywną:

Nota prawna

Przypominamy, iż informacje zawarte na tej stronie posiadają tylko i wyłącznie charakter informacyjny. Wykorzystanie ich bez konsultacji z lekarzem może przynieść rezultaty odwrotne do zamierzonych. Przed użyciem koniecznie należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Portal suplementydiety.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z wykorzystania treści prezentowanych w serwisie. W myśl przepisów prawa substancje noszące miano suplementów diety nie mają charakteru leczniczego i nie są lekami.

W myśl definicji suplementy diety to dodatki stanowiące uzupełnienie codziennej diety. Pisząc inaczej, suplementy diety można nazwać składnikami żywności, których stosowanie przynosi wymierne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Ich używanie wzbogaca codzienną dietę, w której może brakować niektórych ważnych substancji, takich jak minerały czy witaminy.

Indywidualna dieta odchudzająca

Odchudzanie z gwarancją sukcesu!

szukaj Szukaj w serwisie:


Domena na sprzedaż lub wynajem

Kup teraz: 90 000 euro + VAT
Wynajem: 300 euro + VAT / miesiąc

Masz pytania? Ciekawą propozycję współpracy? Napisz: biuro@suplementydiety.pl

Polecamy:

Pasożyty

Czy wiesz jakie są objawy pasożytów? Czy nie obawiasz się, że możesz nieświadomie być zakażonym? Tasiemiec, lamblie, glista... Lista jest potencjalnie długa.
Pasożyty - objawy i profilatyka >>

Czy kawa może zaszkodzić?

Od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje na temat wpływu kawy na nasze zdrowie. Okazuje się, że kawa ma o wiele większy wpływ na nasz organizm, niż było to do tej pory uważane.
Aspekty zdrowotne kawy >>


modlitwa w drodzeNewsletter:

Zapisz się i wygrywaj nagrody!


Wśród osób, które subskrybują newsletter, co miesiąc losowane są kupony rabatowe ufundowane przez
naszych partnerów!

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin.

O nas | Reklama | Współpraca | Apteki z uśmiechem